Yayımlanan video sonrası KKTC Başbakanı Saner siyaseti bırakıyor: “Komplo kuruldu”

Yayımlanan müstehcen görüntüleri için komplo diyen KKTC Başbakanı Ersan Saner’in 30 Ekim’deki UBP Kongresi’nden çekileceği öne sürülüyor. Sedat Peker, “Şahsıma komplo kuran Kıbrıslı siyasiler eğer istifa etmezlerse videolar buradan yayınlanmaya devam edecektir” dedi.

KKTC Başbakanı Ersan Saner’in kendisiyle ilgili sosyal medyada yayımlanan müstehcen görüntüler sonrasında siyaseti bırakacağı konuşuluyor. Geçtiğimiz hafta hükümetin istifasını sunan Saner’in genel başkanı olduğu Ulusal Birlik Partisi 30 Ekim’de kongreye gidiyor. Kıbrıs medyasında çıkan haberlere göre Saner kongreden çekilecek.

Gazeteduvar’ın haberine göre, dün sosyal medyada yayımlanan görüntüler için kurgu diyen Saner şunları söyledi:

“Genel başkanlık yarışının son 10 gününe girilirken önce Güney Kıbrıs’tan satın alınan bir telefon numarasından şahıslara kurgulanmış bir video gönderildi. Öğleden sonra ise aynı video sosyal medyada yayınlanmaya başladı. Aylardır birileri tarafından böyle bir şey yapılacağı kulaklara fısıldanıyor, ancak ben bir makama erişmek uğruna bir insanın ailesini, çevresini, partisini böylesine rencide edecek kadar seviyesiz bir tutum içine girileceğine ihtimal vermiyordum.

“Birilerinin benim çok sevdiğim ülkeme, partime hizmet etmemin önüne siyasi mücadele ile değil çirkin saldırılarla geçmek istediği nettir. Tamamen bu amaçla düzenlenmiş bir komplo söz konusudur. Hatta yer altı dünyası ile iş birliği yapıldığına dair saptamalar vardır.

“Bu halk beni iyi tanır. Eğer ailem, partim ve ülkem söz konusu ise her türlü kararı tereddütsüz verebileceğimi iyi bilir. Halkımız ve UBP’lilerin bu komployu benimsemesi mümkün değildir. Görülecektir ki siyasi ahlaksızlıktan medet umanlara gereken cevap verilecektir.”

Kıbrıs Detay Gazetesi’nin haberine göre, Saner’le ilgili yayımlanan videodaki diğer kişi KKTC emniyetine ifade verdi.

Sedat Peker: “Videolar yayımlanmaya devam edecek”

Dün akşam (20 Ekim) sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Sedat Peker, “Şahsıma komplo kuran Kıbrıslı siyasiler eğer istifa etmezlerse videolar buradan yayınlanmaya devam edecektir” dedi.

Gazeteci Erk Acarer, Saner’le ilgili kaset iddiasını Salı günü (19 Ekim 2021) sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda duyurmuştu. Acarer, geçtiğimiz günlerde KKTC’de tutuklanan Halil Falyalı’nın KKTC’den siyasetçi ve bürokratlarla ilgili elindeki kayıtları şantaj amaçlı çeşitli yerlere gönderirken kayıtların Sedat Peker’in eline de geçtiğini duyurmuştu.

Önceki İçerikİddia: “Şam’daki Suriye-Rusya görüşmesinde Rus heyet Rojava’ya özerklik istedi”
Sonraki İçerikHABER YORUM | Ekonomiyi sarsabilecek çok önemli bir gelişme: Türkiye bugün FATF’nin ‘gri liste’sine alınacak mı?