Yunanistan’da PCR testi krizi, Galatasaray kafilesi dönme kararı aldı

Olympiakos hazırlık maçı için Atina'ya giden sarı-kırmızılı ekip, Yunan yetkililerin prosedüre aykırı davranışları nedeniyle Türkiye'ye dönme kararı aldı.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Yunan yetkililerin tüm kafileden yeniden PCR testi istemesi üzerine, yaşanan sorunun çözülemediği belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Olympiakos maçı için Atina’ya indikten sonra Yunan yetkililerin daha önce talep ettikleri tüm prosedürleri (Son 72 saat içinde PCR testi veya son 48 saat içinde rapid antijen testi, aşı sertifikaları gibi) yerine getirdiğimiz için, aralarında futbolcularımızın da bulunduğu kafilemizin bir bölümü pasaport ve test kontrol uygulamalarını geçti. Daha sonra Yunan yetkililerden biri, PCR testlerimizi kabul etmediklerini ve yeniden test olmamız gerektiğini söyleyerek hoş olmayan, küstah bir tavırla, pasaporttan geçen oyuncularımızın da takım otobüsünden inerek, iki ülke arasında PCR testlerini tanıma protokolü olmasına ve tesadüfi kişileri rastgele teste sokmak istemelerine rağmen, tüm kafilenin yeniden teste girmesini talep etti. Yaklaşık iki saatlik bir süre havalimanında bekletildikten sonra sorunun hiçbir şekilde çözülememesinden dolayı kafilemiz İstanbul’a dönüş işlemlerini başlattı.”

Önceki İçerikPınar Gültekin’in katili: ‘İstanbul Sözleşmesi’nin iptali iyi oldu’
Sonraki İçerik“Karar ver: Çözüm süreci yargılama konusu olan adli bir vaka mı, başarısız olduğu için üzüldüğün bir tecrübe mi?”