Zamanlaması manidar bir boşanma davası

Ebru Gündeş, 11 yıldır evli olduğu Reza Zarrab’a boşanma davası açtı. Gündeş’in, 2013’te ABD’de gözaltına alınmasından sonraki 8 yıl boyunca evliliğini sürdürdüğü Zarrab’a boşanma davası açma gerekçesi, “aldatma…” Hürriyet gazetesinin manşetten duyurduğu boşanma davasının zamanlaması dikkat çekici. ABD’de başlayan Halkbank davasında Reza Zarrab’ın Mayıs’ta tanık olarak mahkemede ifade vermesi bekleniyor.

Hürriyet gazetesinin manşetten verdiği  habere göre, Zarrab ile Gündeş arasındaki ilk kavga 2016 Haziran’ında patlak verdi. 8 ay boyunca hiç iletişim kurmadılar. Hatta Gündeş’in iddiasına göre Zarrab, çocukları Alara’yı bir kez bile aramadı. Sürecin sonunda barışsalar da telefonda sık sık tartışmaya devam ettiler. Buna rağmen Ebru Gündeş, kızıyla birlikte 6 kez ABD’ye giderek eşiyle görüştü.

Haberde çift arasındaki tartışmaların ayrıntılarına yer verilmesi dikkat çekti:

“Ebru Gündeş ile Reza Zarrab arasındaki en şiddetli tartışma ise Aralık 2020’de yine bir telefon görüşmesi sırasında patlak verdi. Reza Zarrab eşinin ve kızının ABD’ye gelmesini istiyordu. Ancak Gündeş, Zarrab’ın bu teklifini pandemi sebebiyle geri çevirdi. Zarrab’ın buna karşılığı ise Gündeş’in iddiasına göre şu sözlerle oldu: ‘Sen beni ilgilendirmiyorsun, seninle işim kalmadı. Çocuğumu buraya getireceksin. Ben zaten seninle boşanacağım, bu iş böyle devam etmez. Evimden de hayatımdan da defol git.’”

Boşanma kararı alan Ebru Gündeş, dava açmak için Bodrum Aile Mahkemesi’ni tercih etti. Dava dilekçesindeki ayrıntıya göre şarkıcı artık Bodrum-Bitez’de yaşıyordu. Adres olarak burayı göstermişti. Reza Zarrab’ın adresi olarak da Beykoz-Kanlıca’daki yalı gösterilmişti. Bodrum Aile Mahkemesi, 12 Nisan’da verdiği kararda tarafların 2 hafta içinde dosyaya ilişkin savunma ve itirazlarını iletmesini istedi. Mahkeme ayrıca çiftin çocuklarının velayeti, psikolojik durumu ve tarafların boşanma nedenleri hakkında sosyal inceleme raporu alınmasına hükmetti. Ebru Gündeş, dava dilekçesinde evlilik birliğinin onarılamaz bir şekilde temelinden sarsıldığına vurgu yaparak boşanmak istediğini dile getirdi. Sanatçı, kızı Alara’nın velayetini de talep etti. Ebru Gündeş, Reza Zarrab’ın başka kadınlarla ilişkisinin bulunduğunu iddia ettiği dava dilekçesinde, o kadınlardan birini kendisinin de yakından tanıdığını söyledi. Bu ilişkilere hem kızının hem de kızının bakıcısının şahit olduğunu öne süren Gündeş, kendisinin de bunları farklı kaynaklardan doğrulattığını ifade etti.

Gözaltına alınmasının ardından geçen 8 yıl boyunca Reza Zarrab’la evliliğini sürdüren Ebru Gündeş’in şimdi boşanma davası açması ve gelişmeyi iktidara yakın Hürriyet gazetesinin manşetten vermesi dikkat çekti. ABD’de başlayan Halkbank davasında Reza Zarrab’ın Mayıs’ta tanık olarak mahkemede ifade vermesi bekleniyor.

11 yıllık evlilik

Ebru Gündeş, Reza Zarrab’la 2010’da evlendi. Çiftin 1 yıl sonra Alara ismini verdikleri kızları dünyaya geldi. 17 Aralık 2013’te tutuklanan Zarrab, 28 Şubat 2014’te tahliye oldu. ABD’nin İran’a yönelik ambargosunun delinmesinde rol oynadığı, aracılık ettiği iddia edilen Zarrab 22 Mart 2016’da tatil için gittikleri Miami’de havalimanında gözaltına alındı. Tutuklanan Zarrab, 1 yıl sonra “itirafçı” oldu ve serbest kaldı. Zarrab, eşi ve kızı Türkiye’de olmasına rağmen New York’ta yaşamaya başladı.

Önceki İçerikStrasbourg’da hukuka rastlayacaksın, sakın şaşırma…
Sonraki İçerikHelen McCrory, kansere yenik düştü