Ana SayfaHaberlerBelediye binasında silahlı saldırıya uğrayan Zeydan Karalar'ın özel kalem müdürü hayatını kaybetti

Belediye binasında silahlı saldırıya uğrayan Zeydan Karalar’ın özel kalem müdürü hayatını kaybetti

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Özel Kalem Müdürü Samet Güdük, belediye binasında, bir belediye çalışanı tarafından silahlı saldırıya uğradı. Vücuduna 3 kurşun isabet eden Güdük, hastanede ameliyata alındı.

Saat 12.30 sıralarında Adana Büyükşehir Belediyesi’nde meydana gelen olayda, iddiaya göre kimliği belirsiz bir kişi, tabancayla girdiği belediye binasında özel kalem müdürü vekili Samet Güdük’e ateş açtı.

Güdük, vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralandı. İhbar üzerine belediyeye polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Vücuduna 3 kurşun isabet ettiği belirtilen Güdük, belediye yakınındaki özel bir hastaneye kaldırıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, olaya ilişkin “Biz de şaşırdık. Karısının evden kovduğu acil işe aldığımız biri geliyor iki el ateş ediyor. Kardeşimizin durumu kritik” ifadelerini kullandı.

Akşam saatlerinde bir paylaşım yapan CHP Medya ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, saldırıya uğrayan Samet Güdük’ün hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bulut paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’ın Özel Kalem Müdürü, yol arkadaşımız, değerli kardeşimiz Samet Güdük maalesef hayata tutunamadı.

Samet kardeşime Allah’tan rahmet, ailesine, sevdiklerine, örgütümüze ve Adana Büyükşehir Belediyemize başsağlığı ve sabır diliyorum.

Samet’i genç yaşında hayattan koparan kör şiddete lanet olsun!”

- Advertisment -