Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, 10 yıldır yürüttüğü görevini bırakıyor

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın 10 yıldır sürdürdüğü Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevinden ayrılacağı ve bu kararını da bugün saat 10.00’da gerçekleşecek olağan genel kurul toplantısında açıklayacağı öğrenildi. Görevi bırakma kararının kamu bankalarının genel kurullarının yapılacağı gün duyurulması ise dikkat çekti.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, 10 yıldır üstlendiği görevini devrediyor. Aydın’ın kararını resmi olarak bugün saat 10:00’da yapılacak olağan genel kurul toplantısında açıklayacağı öğrenildi.

 Haberi doğrulayan Ziraat Bankası kaynakları, Aydın’ın genel kurul toplantısında görevi bırakacağını belirtirken yerine gelecek isim konusunda bir açıklama yapmadı.

Görevi bıraktığını TTB yönetimine bildirdi

Aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanlığını da yürüten Hüseyin Aydın, görevini bıraktığını TBB yönetimine bildirdi. TBB bankalara gönderdiği yazıyla Aydın’ın görevinden ayrıldığını duyurdu.

“İstifanın zamanı tesadüften öte bir anlam taşıyor gibi görünüyor”

Ekonomi yazarı Barış Soydan, Aydın’ın görevi bırakma kararının kamu bankalarının genel kurullarının gerçekleşeceği gün duyurulmasının tesadüften öte anlam taşıyormuş gibi göründüğünü ifade etti.

Soydan sosyal medya paylaşımında, “Yarın kamu bankalarının genel kurulları yapılacaktı. Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın bir gün önce istifa etmesi tesadüften öte anlam taşıyormuş gibi görünüyor.. Şimdilik ilk önemli detay bu” ifadelerini kullandı.

Türkiye Varlık Fonu ve Turkcell’de de yönetim kurulu üyesi

Meslek hayatına ilk olarak Ziraat Bankası’nda müfettiş yardımcısı olarak başlayan Aydın, daire başkanlığı, Duisburg/Almanya Temsilciliği ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2005 yılında Halkbank Genel Müdürlüğüne getirilen Aydın, 2011 yılına kadar bu görevde kaldıktan sonra 15 Temmuz 2011’de Ziraat Bankası Genel Müdürlüğüne atandı.

Aydın 2010 yılından bu yana Türkiye Bankalar Birliği Başkanlığı, 2017 yılından bu yana Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Yönetim Kurulu Üyeliği ve 8 Mart 2019 tarihinden itibaren de Turkcell Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürüyordu.

Önceki İçerikİsrail siyasetinin yeni oyun kurucusu 46 yaşındaki İslamcı Arap lider
Sonraki İçerikBiden: Çin benim başkanlığım dönemimde küresel bir hakimiyet kuramayacak