Ana SayfaSeçim 2023Eski AK Partili bakan Suat Kılıç, Yeniden Refah Partisi'ne katıldı

Eski AK Partili bakan Suat Kılıç, Yeniden Refah Partisi’ne katıldı

2002’de 30 yaşında AK Parti’den milletvekili seçilen, 2011 yılında 39 yaşında bakan olan, bir dönem parti sözcülüğü yapan Suat Kılıç AK Parti’den istifa ettiğini açıkladı. Kılıç, Avrupa Milli Görüş Teşkilatı eski başkanı olan ve çok eşliliği tartışılan kayınpederi Ali Yüksel’in Konya’dan milletvekili seçildiği Yeniden Refah Partisi’ne katıldı. Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan: “Partimize katılımların arkası gelecek. Başka partilerin üst düzey yöneticileri, kurucuları, genel başkan danışmanları da partimize katılacak.”

Kılıç, Twitter’dan bir açıklama yaparak AK Parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu, Kılıç istifasında Erdoğan’a “içtenlikle” teşekkür etti: 

“Değerli dostlarım; 3 Kasım 2002’den 7 Haziran 2015’e kadar önemli görev ve sorumluluklar üstlendiğim AKPARTi’deki üyeliğimi 3 Haziran 2023’te sonlandırdım. 8 yıllık aranın ardından, ilkelerim ve istikametime uygun bir zeminde, yerli ve milli siyasete katkı sağlamaya, ülkem ve milletim için çalışmaya, inşallah bundan sonra da devam edeceğim. Öncelikle, milletimin emrinde ve hizmetinde olmanın büyük onurunu yaşadığım bu yıllar boyunca, içinde bulunduğum siyasi hareketten desteğini esirgemeyen kadirşinas halkımıza kalbi şükranlarımı sunarım. Siyaset yoluyla millete hizmet etmemize elverişli bir zemin oluşturan, duyduğu güvenle en genç milletvekili, en genç grup başkanvekili ve en genç bakan olmamızın yolunu açan,

Cumhurbaşkanımız (Başbakanımız) Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a içtenlikle teşekkür ederim. 22, 23 ve 24. Dönem boyunca Meclis’te, Parti’de, Bakanlık’ta ve Devlet’te, başta memleketim Samsun olmak üzere Türkiye’nin her köşesinden, yakından tanıdığım, birlikte çalıştığım, çok sevdiğim, özellikle de genç kardeşlerim, Allah hepinizden razı olsun. Bütün başarıların bereket pınarı, isimsiz kahramanlar… Sizden de Allah razı olsun. 2002’de AKPARTi’de 2011’de GSB’de sizlerle buluşturan, nihayetsiz nimetleriyle halka hizmet fırsatları oluşturan, üstlendiğimiz her sorumluluğun altından alnımızın akıyla çıkmamızı sağlayan, genç yaşta yolumuzu millet ve memleket aşığı inanmış gençlerle kesiştiren, seven ve sevdiren Allah’a sonsuz şükürler olsun. İyi ki bu geçmişi birlikte inşa ettik. İyi ki… Ve nihayet… Niyet bozulmadıkça istikamet bozulmaz. Şimdi, yol ayrımında değil, milletimizin refahı için istikameti yeniden tahkim etme arzusundayız. Allah bizleri Türk milletine sadakatten ve Türkiye Cumhuriyeti’ne hizmetten mahrum bırakmasın. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da ufkumuzu açacak, yolumuzu aydınlatacak fikir, katkı ve dualarınızı beklerim. Sevgi ve saygılarımla.”

23 Temmuz 1972 tarihinde Samsun’da doğan Suat Kılıç, 2002’de AK Parti’den milletvekili seçilmeden önceki mesleği radyoculuktu. Dünya Radyo, Kanal 7, NTV ve Kanal D’de çalışan Kılıç, Avrupa Milli Görüş Teşkilatı’nın 90’larda başkanlığını yapan ve üç eşli evliliği yüzünden tartışılan Ali Yüksel’in kızıyla evli.

Bir dönem Erdoğan’ın Başbakanlıktaki danışmanları arasında da yer alan Yüksel, kurucusu olduğu Yeniden Refah Partisi’nden 14 Mayıs seçimlerinde Konya’dan Meclis’e girdi.

AK Parti’den teşekkürle istifa eden Suat Kılıç, Cumhur İttifakı içinde yer alan Yeniden Refah Partisi’ne katıldı. Kılıç’a rozetini Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan taktı.

Fatih Erbakan, Kılıç’ın partisine katılımı ile ilgili şunları söyledi:

“Partimize katılımların arkası gelecek. Başka partilerin üst düzey yöneticileri, kurucuları, genel başkan danışmanları da partimize katılacak.”

- Advertisment -