Ana SayfaHaberler''Dört ay kaldı, 2023 hedeflerimize ne oldu Beştepe?''

”Dört ay kaldı, 2023 hedeflerimize ne oldu Beştepe?”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Gaziantep ve Gebze’nin ardından bu kez de Yozgat’ta düzenlenen mitingde halka hitap etti. Babacan konuşmasında, “Bir zamanlar Türkiye’nin 2023 hedefleri vardı. Şunun şurasında 2023’e 4 ay kaldı. 2023 hedeflerimize ne oldu Beştepe? Kişi başı gelir 25 bin dolara yükselecekti. Olmadı. Ülkemizi dünyanın ilk 10 ekonomisi içerisine sokacaktı. Ne oldu? Olmadı. İhracatımız 500 milyar dolara çıkacaktı. Olmadı. Bu güzel hedeflere giden yoldan saptılar. Bunlar ülkeyi, koskoca Türkiye’yi çıkmaz sokaklara soktular. Debelenip duruyorlar” dedi.

“Bunlar bu işin sonunun nereye varacağını iyi anladılar. Kaybedeceklerini anladılar, onun için bizimle uğraşıp duruyorlar. Sürekli bize engel çıkarıyorlar. Evvelsi gün Denizli’deydik. Neymiş? Konuşmaya izin almamışız. Kusura bakmayın, ben vatandaşımla konuşmak için hiç kimseden izin almak zorunda değilim. Sen buna nasıl engel olacaksın ya?”

“Çok büyük bir demokrasi mücadelesi veriyoruz. Daha önceki akşam Karaman il başkanımıza, onlarca kişinin gözü önünde saldırı oldu. Bu Bahçeli’nin bugüne kadar bu ülkeye bir faydası oldu mu? Bildiği tek şey var… Kin, nefret. Başka da bildiği bir şey yok. Bir ayağı siyasetin içinde, bir ayağı şiddetin içinde. Bahçeli ve ortağının ülkeyi bataklığa sürüklemesine izin vermeyeceğiz.”

“Bunlar istedikleri kadar devletin imkanlarını arkalarına alsınlar, biz milletin iradesinden başkasını bilmeyiz. Seçim günü sandıklar açılınca hep beraber güle güle diyeceğiz inşallah.”

“Bir zamanlar Türkiye’nin 2023 hedefleri vardı. Şunun şurasında 2023’e 4 ay kaldı. 2023 hedeflerimize ne oldu Beştepe? Kişi başı gelir 25 bin dolara yükselecekti. Olmadı. Ülkemizi dünyanın ilk 10 ekonomisi içerisine sokacaktı. Ne oldu? Olmadı. İhracatımız 500 milyar dolara çıkacaktı. Olmadı. Bu güzel hedeflere giden yoldan saptılar. Bunlar ülkeyi, koskoca Türkiye’yi çıkmaz sokaklara soktular. Debelenip duruyorlar.”

“Bu 2023 hedeflerinin tümü gerçekçi hedeflerdi ne yazık ki. 2002’den 2013’e kadar ihracatı dört katına çıkardık mı? Çıkardık. Ekonomi adalet üzerine, demokrasi üzerine kuruluyor.”

“Dış politikada Avrupa Birliği’nden Şanghay Beşlisine rotayı çevirdiler. İtibarlı bir ülke iken kapı kapı para arayan bir ülke olduk. Nereden nereye. Tüm dünyanın cazibe merkezi olan Türkiye’den gençlerin kaçmak istediği Türkiye’ye geldik.”

“Enflasyonu nasıl patlattığı ortada. Dünyanın her yerinde enflasyon varda, böylesi var mı? Bütün dünyada enflasyon var diyerek, kimi aldatıyorsunuz. Rakamlar ortada. Şu anda rekor Türkiye’de. Kendi beceriksizliğinizin sebebini hiç dışarda aramayın. Erdoğan sebep, yüksek enflasyon sonuç.”

“Enflasyon güven olmadan düşmez. Önce güveni sağlayacaksınız. Bu enflasyon, akıl dışı işler yaparsanız patlar. Bir kişi herkesten doğru bildiğini sanıyor. Türkiye böyle bir yönetime layık değil. Bu inat en temel ihtiyaçlarımızı alamamamıza neden oldu. Şu anda yaşadığımız krizi en geç 6 ayda çözeriz. Ama biz çözeriz, biz. En geç 2 yılda da enflasyonu tek haneye indiririz.”

“Türkiye büyük bir değişimin tam eşiğinde. Hukuk ve adalet krizini, ekonomi krizini de, göç krizini de biz çözeceğiz. Gübrenin yarısını biz karşılayacağız. Çiftçimizin kullandığı mazottan ÖTV almayacağız. Biz bağı, bahçeyi, tarlayı göreceğiz. Sağlık sorunlarını da biz çözeceğiz. Aile hekimliklerinden başlayarak donanımlı bir sistem kuracağız. İhtiyaç sahibi olan herkes devlet yardımlarından faydalanacak.”

- Advertisment -