Ana SayfaHaberlerGalatasaray’da 4. Fatih Terim dönemi bitti: “Fikir ve tecrübelerinden faydalanmaya devam edeceğiz”

Galatasaray’da 4. Fatih Terim dönemi bitti: “Fikir ve tecrübelerinden faydalanmaya devam edeceğiz”

Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve Teknik Direktör Fatih Terim’in görüşmesinden ayrılık kararı çıktı. Süper Lig’de kötü gidişatı süren ve Türkiye Kupası’nda 1. Lig ekiplerinden Denizlispor’a elenerek düş kırıklığı yaşayan Galatasaray’da 4. Fatih Terim dönemi son buldu.

Başkan Elmas, Galatasaray’ın resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, Terim’in Galatasaray Divan Kurulu üyesi olduğunu vurgulayarak, “fikir ve tecrübelerinden her zaman faydalanmaya devam edeceğiz” dedi.

Elmas’ın açıklaması şöyle:

“Seçim döneminin hemen ardından, henüz mazbatamızı almadan yaptığım çağrıyla, sözleşmesinin içeriğini dahi sorgulamadan Galatasaraylılık duruşuyla göreve koşan; kulübümüzün geleceği için yönetim olarak inandığımız futbol stratejisinin başarısı adına taşın altına bizimle birlikte elini koyan 7446 sicil numaralı Divan Kurulu üyemiz Sevgili Fatih Terim Hocamızla karşılıklı olarak kararlaştırdığımız üzere, kendisi hali hazırda yürütmekte olduğu Teknik Direktörlük görevine bugün itibarıyla devam etmeyecektir.

“Galatasaray için birlikte yürüdüğümüz bu yolda, ülkemize ve kulübümüze sayısız büyük başarılar yaşatan; bu sezon da Avrupa’da hepimizi gururlandıran bir başarıya imza atan Galatasaraylı Fatih Terim’in fikir ve tecrübelerinden her zaman faydalanmaya devam edeceğiz.

“Fatih Hocamıza geçmişten bugüne yapmış olduğu büyük hizmetleri için başta yönetimimiz olmak üzere temsil etmekte olduğumuz Galatasaray Spor Kulübü ve camiamız adına teşekkür ederiz.”

- Advertisment -