İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin’in evine polis baskını

İHD Eş Genel Başkanı Avukat Eren Keskin’in evi 2,5 yıl önce Dersim’de yaptığı konuşma nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında polis tarafından basıldı. İHD Keskin’in gözaltına alınmadığını duyurdu.

İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Eren Keskin’in evine gece vakti güvenlik şube polisi tarafından baskın yapıldı.

Baskının, Keskin’in 2,5 yıl önce Dersim’de yaptığı bir konuşma nedeniyle başlatılan soruşturma kapsamında yapıldığı belirtildi.

‘ÇAĞIRDINIZ DA GELMEDİ Mİ?’

İHD yöneticisi Avukat Zeynep Boztoprak, Twitter hesabından, polis baskınına tepki gösterdi: Eren Keskin’in evine şimdi, gecenin bu saatinde güvenlik şube baskın yapıyor. 2.5 yıl önce Dersim’de yaptığı bir konuşma nedeniyle ifadesi alınacakmış.2.5 yılda mı anladınız ne dediğini?Eren Keskin bir avukat, çağırdınız da gelmedi mi? Neyin gösterisi bu? Eren Keskin’e “gözdağı”?

Eren Keskin de Boztoprak’ın tweetini paylaştı.

İHD Genel Merkezi de sosyal medya hesaplarından şu paylaşımı yaptı: Eş genel başkanımız Eren Keskin’in ev baskını ile ifadeyi çağrılma yöntemini kınıyoruz. Kendisi Salı günü ifade vermeye gidecek olup, herhangi bir gözaltı işlemi yoktur.