Ana SayfaHaberlerGündemRus radyosundan Erdoğan anketi: ‘Rusya’yı yönetmesini ister miydiniz?’

Rus radyosundan Erdoğan anketi: ‘Rusya’yı yönetmesini ister miydiniz?’

Rusya’nın en tanınmış radyolarından Eho Moskvı (Moskova'nın Yankısı) geleneksel anketini bu kez de özneye Erdoğan’ı koyarak yaptı: Erdoğan’ın Rusya’yı yönetmesini isteyenlerin oranı yüzde 16’da kaldı. Bu oran, Çavuşoğlu için yüzde 35 çıkmıştı.

90’ların ortasında “Rusya’nın BBC’si” olarak ünlenen, son yıllarda Gazprom Medya’ya dahil olan haber radyosu Eho Moskvı (Moskova’nın Yankısı), Başkan Putin’in popülaritesinin tartışıldığı dönemde, dünyada öne çıkan farklı politikacıları anket konusu yaparak dinleyicilerine, “Rusya’yı o yönetsin ister misiniz?” sorusunu yöneltiyor.

Radyonun bir anketinde “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi birinin Rusya’yı yönetmesini ister misiniz” sorusu yöneltildi. 18 binden fazla kişinin internetten oy kullandığı ankette yüzde 80 “Hayır”, yüzde 16 “Evet”, yüzde 4 “Kararsızım” yanıtı çıktı.

Eho Moskvı anketinin en sonuncusunda Tanzanya Devlet Başkanı John Magufuli okurlara soruldu. (Magufuli’ye) Yüzde 40 “Evet”, yüzde 49 “Hayır” oyu verildi.

Yazdığı kitapla Trump’ın ipliğini pazara çıkaran eski güvenlik danışmanı John Bolton ise, yüzde 54 “Evet”, yüzde 39 “Hayır” oyu ile radyonun dinleyicilerinin Rusya’yı yönetmeye uygun bulduğu isimlerden biri oldu.

Bu anketlerden birinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sorulmuş, yüzde 35 “Evet”, yüzde 53 “Hayır” oyu çıkmıştı.

Kaynak: Turkrus.com

- Advertisment -