Ana SayfaHaberlerDünyaClinton'a zatürre teşhisi

Clinton’a zatürre teşhisi

 

ABD’nin New York kentindeki 11 Eylül saldırılarının 15. yılı anma törenine katılan Demokrat Parti başkan adayı Hillary Clinton, rahatsızlanması nedeniyle törenden erken ayrıldı. Açık ve güneşli bir havada gerçekleştirilen 11 Eylül'ü anma törenlerine sabah saat 9:30'da gelen Clinton'ın 'aşırı sıcaktan etkilendiği' açıklaması yapıldı. 

 

Başkan adayı kızının dairesine giderek istirahate çekildi. Bir süre sonra evden çıkan 68 yaşındaki Clinton, dinlendikten sonra kendini "çok daha iyi hissettiğini" söyledi. 

 

Clinton'ı evinde muayene eden doktoru Lisa Bardack, yazılı açıklamasında, Clinton'un zatürre olduğunu söyledi.

 

Bardack, Clinton'ın antibiyotik tedavisine başladığını ve evinde istirahat ettiğini ifade etti.

 

Karşılıklı sağlık sorunları iddiaları

 

Cumhuriyetçi Partinin başkan adayı Donald Trump'ın seçim kampanyası üyeleri, Clinton'ın ABD başkanlığı için sağlık açısından elverişsiz olduğunu iddia ediyordu.

 

2012'de daha ciddi bir rahatsızlık yaşayan Clinton, bayılarak beyin sarsıntısı geçirmiş, doktorlar Clinton'un rahatsızlığın nedenini, mide virüsü ve aşırı su kaybı olarak göstermişti.

 

Clinton'ın seçim kampanyası üyeleri de Trump'ın sağlık raporunun hileli olduğunu ileri sürüyordu.

 

Trump'ın doktoru Harold Bernstein basına yaptığı bir açıklamada raporu bir limuzin beklerken 5 dakika içinde yazdığını, Turmp'ı kontrol etmediğini söylemişti. Manhattan'daki törene Trump da katıldı.

 

Kaynak: AA

- Advertisment -