Ana SayfaHaberlerGündemBaşbakan Yıldırım: Artık yeni bir dönemdeyiz

Başbakan Yıldırım: Artık yeni bir dönemdeyiz

 

Başbakan Binali Yıldırım Beştepe’de 15 Temmuz şehitlerini anma töreninde konuştu.

 

Başbakanın konuşmasından satır başları şöyle:

"15 Temmuz gecesi Türkiye’nin birlik ve beraberliğini korumak için can veren kan veren şehitlerimizin bizlere emanetisiniz.

O karanlık geceyi milletimiz aydınlattı. Vatanımızı alçak darbeye karşı birlikte savunduk, birlikte kurtardık. 

15 Temmuz’u unutmayacağız, asla unutturmayacağız. Dünyanın da ismini bildiği Ömer Halis Demir düşmana ilk kurşunu sıkan kahraman askerimizdir. Biz öyle bir milletiz ki bir ölür bin diriliriz.

 

Şehitlerimize layık olmak için Türkiye'de ve dünyada koşacağız, koşturacağız. Herkes bundan emin olsun, milletimiz müsterih olsun. Artık yeni bir dönemdeyiz. Artık bu dönemde vesayetin, memleketin sahibi de millettir. Bu yeni dönemde milletimiz, hiçbir kutsalı olmayan bu FETÖ cinayet şebekesinin tamamen bertaraf edildiğini mutlaka görecektir. Hiçbir güç ve birlik, bütünlüğümüz, kardeşliğimizden önemli değildir.

 

Türkiye'yi ele geçirme hayali ile yanıp tutuşanlar, yarın kendi günahları ile kavrulacaklar. Hukuktan taviz vermeden bu meselenin üstünden geleceğiz.

 

Bu canilerin, asker kılığına girmiş bu teröristlerin hak ettiği ceza, hukuk devleti ilkesiyle mutlaka tahakkuk edecektir. Mahkemelerde tiyatro oynamaları, şehit yakınlarının, gazilerin, milletin aklıyla alay etmeleri onları o hazin sondan asla kurtaramayacaktır.

 

15 Temmuz karanlığın aydınlığa döndüğü dönemdir."

 

"ÇOK DERSLER ALDIĞIMIZ BİR GECEYDİ"

 

TBMM Başkanı İsmail Kahraman da 15 Temmuz şehitleri anma programında konuştu.

 

Kahraman konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 

"15 Temmuz karanlık bir geceydi. Fakat birçok aydınlanmanın önünü açtı. Çok dersler aldığımız bir geceydi. Milli birlik ve beraberliğimizin sağlamlığı, halkımızın demokrasiyi özümsemesi darbenin önünü kapattı. O gece Meclis'te parti yok ay yıldız var dedik. Bunu sergiledik.

 

Parmaklar ayrı ayrı olabilirler ama bir bilekte birleşirler, yumruklaşırlar. O gecenin bir numarası Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır.

 

Mermi ve bombalar arasında Meclis'te çalışmamızı sürdürdük. 3 parti demokrasiye sahip çıktı, hepsine teşekkür borçluyum. Güzel bir imtihan oldu.

 

Ordumuzun kıyafetlerini kamuflaj elbisesi diye kullananlar, asker diye gözüktüler. Bizim ordumuz peygamber ocağıdır, böyle haytaların, hainlerin ocağı olamaz. Harekata katılanlar gereken cezayı biiznillah göreceklerdir. Hukuk devleti kaideleri içinde olacaktır, ne gerekiyorsa o icra edilecektir."

- Advertisment -