Ana SayfaHaberlerGündemGazeteci Oğuz Güven tutuklandı

Gazeteci Oğuz Güven tutuklandı

 

Cumhuriyet gazetesi internet sitesinin genel yayın yönetmeni Oğuz Güven, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan tutuklandı.

 

Başsavcı Alper'in ölümüne ilişkin yapılan haberler ve sosyal medyada yazılan mesajlar ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan Güven, emniyet ve savcılıktaki işlemlerinin ardından tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi.

 

Savcılık sorgusunda Güven'e, Cumhuriyet gazetesine ait Twitter hesabından Başsavcı Mustafa Alper'in hayatını kaybettiği kazaya ilişkin paylaşımla ilgili sorular yöneltildiği öğrenildi.

 

"Editör yanlışlıkla attı"

 

Güven'in ise savunmasında, ''Söz konusu tweet, editörümüz Birkan Erol tarafından yanlışlıkla atılmıştır. Şöyle ki ben kendisine 'İlk FETÖ iddianamesini hazırlayan Mustafa Alper'in aracını kamyon biçti' şeklinde tweet atmasını söyledim. Ancak Erol yanlışlıkla 'Başsavcı Mustafa Alper'i kamyon biçti' şeklinde tweeti girmiştir. Rekabet ve hız faktörleri göz önünde bulundurularak bir yanlışlık meydana gelmiştir. Ayrıca söz konusu tweet girildikten sonra suça konu tweet kaldırılıp 'İlk FETÖ iddianamesi hazırlayan Başsavcı Mustafa Alper kamyon kazasında feci şekilde can verdi' şeklinde düzeltilmiştir'' dediği belirtildi.

 

Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, Oğuz Güven'in, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan tutuklanmasına hükmetti.

- Advertisment -
Önceki İçerik
Sonraki İçerik