Ana SayfaHaberlerGündemSabıkalı karga postacıların kabusu oldu

Sabıkalı karga postacıların kabusu oldu

 

Geçtiğimiz yıl Kanada'da bir suç mahallinden bıçak çalan fenomen karga 'Canuck', bu kez de postacıların başına bela oldu.

 

Kanada'nın Vancouver kentinde görev yapan postacılardan biri, karga saldırısı sonrası kanlar içinde kaldı. Olayın ardından bölgedeki bazı evlere güvenlik nedeniyle posta dağıtımı durduruldu.

 

Kanada Posta İdaresi Sözcüsü Darcia Kmet, BBC'ye yaptığı açıklamada, "Maalesef çalışanlarımız Vancoucer'daki bir mahallede posta dağıtmaya çalışırken bir karganın saldırısına uğradı ve yaralandı. Üç eve düzenli posta dağıtımı, personelimiz için güvenli olmadığından durduruldu" dedi.

 

​'Canuck and I' adlı Facebook sayfasının yöneticisi Shawn Bergman, karganın sık sık bir postacıya saldırıp yaralandığını söyledi.

 

Kargaların yuvalama sezonu olduğuna dikkat çeken Bergman, saldırgan tavırların bölgelerini koruma güdüsüyle yapıldığını söyledi. 

 

SABIKA LİSTESİ KABARIK

 

Ünlü karga Canuck, daha önce kentteki trenlere binmiş, bir suç mahallindeki bıçağı çalmış ve devriye aracındaki düğmeyi çalmasıyla poliste de sabıka kaydı sahibi olmuştu.

 

Kaynak: NTV

- Advertisment -