Kulis | Merkez Bankası’ndaki değişikliklerden sonra Lütfi Elvan istifa etmek istemiş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile görüştükten sonra üç üyeyi görevden almasının, bu karardan haberdar edilmeyen Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ı sinirlendirdiği ve Bakan Elvan'ın istifa etmek istediği iddia edildi.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta çarşamba gecesi görüşmesinin ardından, Merkez Bankası’nda görev yapan ikisi başkan yardımcısı, biri PPK üyesi üç isim görevden alınmıştı.

Oda TV’de yer alan kulis bilgisine göre, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bu görevden almaların kendisinden habersiz yapılmasına sinirlendi ve istifa etmek istedi.

ABD’de gerçekleşen G-20 Bakanlar Toplantısına katılan Lütfi Elvan, Türkiye’ye dönüşte Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun kızının düğününe katıldı. 

Elvan’ın düğünde yüzünün asık olması kulislerdeki “istifa” iddialarını kuvvetlendirdi. 

Son dönemde ekonomi üzerinde çok fazla söz sahibi olmayan Bakan Elvan’ın, son yaşanan olaylardan sonra “görevden affını” isteyip istemediği ise henüz bilinmiyor.

Önceki İçerikÖZEL HABER | Siyasiler dikkat! “Sahte Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı” çıkabilir
Sonraki İçerikErdoğan: “Sen nasıl bu ülkenin memurlarını tehdit edersin?”; Kılıçdaroğlu: “Kamu görevlisi ailenin militanı olamaz”