Trabzonspor taraftarı, Trabzonlu Matthaios Tsahouridis’in şampiyonluk kutlamasındaki sahnesi iptal edildi

Trabzonspor’un 7. lig şampiyonluğu kutlama şenliğinde sahne almak üzere davet edilen Trabzonlu, Trabzonspor taraftarı, Yunanistan doğumlu sanatçı Matthaios Tsahouridis’in sahnesi son anda iptal edildi. Tsahouridis, gün içerisinde ODATV ve Ümit Özdağ tarafından “Pontus soykırımı şarkıları var” diye hedef gösterilmişti.

Süper Lig’de 7. şampiyonluğuna kavuşan Trabzonspor, Akyazı Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde bir kupa töreni ve şampiyonluk kutlaması gerçekleştirdi.

Kutlama töreninde sahne alacağı daha önce açıklanan isimlerden biri de Yunanistan doğumlu Trabzonspor taraftarı Matthaios Tsahoruidis idi.

Trabzonspor’un resmi hesabından kutlama kapsamında sahne alacak sanatçıların isimleri açıklandıktan sonra Matthaios Tsahoruidis ismini ODATV ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hedef gösterdi.

ODATV’de “Trabzonspor yönetiminden skandal karar: Şampiyonluk kutlamasından sözde “Pontus soykırımı” çıktı” başlığı ile yayınlanan haberde Tsahouridis’in 19 Mayıs 1919’u “sözde Pontus soykırımı yıldönümü” olarak tanımladığı belirtildi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Değerli Trabzonspor yönetimi, kutlamalara davet ettiğiniz Matthaios Tsahouridis 19 Mayıs 1919’u sözde Pontus soykırımı yıldönümü olarak anan bir kişi. Eminim bilmiyordunuz. Lütfen kutlamaya gölge düşürmesin. Fenerbahçeli bir dosttan uyarı” ifadelerini kullandı.

Özdağ’ın bu açıklamalarının ardından Twitter’da 846 takipçili “Milliyetçi Trabzonspor” adıyla paylaşım yapan hesaptan bir bildiri yayınlandı.

Bildiride, “Türk milletini itham altında bırakmış şahısların kutlama töreninde yer alacak olmaları tarafımızca kabul edilebilecek bir durum değildir” ifadelerine yer verildi.

Bu gelişmelerin ardından Matthaios Tsahouridis’in şampiyonluk kutlaması kapsamında planlanan sahne performansının iptal edildiği öğrenildi.

 Karara birçok Trabzonspor taraftarı Twitter’dan tepki gösterdi.