9 aydır kayıp olan KHK’lı eski Başbakanlık raportörü cezaevinde bulundu

Ailesine Kocaeli'den Ankara'ya geleceğini söyledikten sonra kaybolan ve 9 aydır haber alınamayan eski Başbakanlık raportörü Hüseyin Küçüközyiğit cezaevinde bulundu.

Başbakanlık Raportörlüğü görevinden kanun hükmünde kararname ile ihraç edilen ve 9 aydır kendisinden haber alınamayan Hüseyin Galip Küçüközyiğit bulundu.

29 Aralık 2020 tarihinden bu yana haber alınamayan Küçüközyiğit’in Sincan cezaevinde olduğu ortaya çıktı.

Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in kızı Nursena Küçüközyiğit, babasının bulunmasını sosyal medya hesabından; “Dün akşam babamın cezaevinde olduğuna dair telefon aldım. Netleşmesi için bekledim biraz, artık duyurabilirim. Babam yaşıyor” ifadeleri ile duyurdu.

Daha önce euronews’e açıklamalarda bulunan Nursena Küçüközyiğit, babası Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in kaybolmadan önce ailesi ile yaptığı telefon görüşmesinde Ankara’dan Kocaeli’ne geleceğini söylediğini belirtmişti.

Ancak o telefon görüşmesinden sonra kendisinden bir daha haber alınamadı. Kardeşine ait 34 FNF 28 plakalı araç da Küçüközyiğit ile birlikte ortadan kayboldu.

Küçüközyiğit’in ailesi, 31 Aralık 2020 tarihinde Kocaeli Bekirpaşa Karakolu’na, 1 Ocak’ta CİMER’e, 5 Ocak 2021 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na, 12 Ocak 2021 tarihinde Birleşmiş Milletler’e, 22 Ocak 2021 tarihinde Anayasa Mahkemesi’ne başvuru yapmış ama sonuç alamamıştı.

Bunun üzerine aile kendi imkanlarıyla Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in çalıştığı iş yerinin kamera kayıtlarına ulaşmıştı. Aile, Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in ofise girişi esnasında kimliği belirsiz üç kişi tarafından takip edildiğinin kamera kayıtlarına yansıdığını ifade etmişti.

Af Örgütü de, Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in ‘zorla kaybedildiğinden şüphelenildiğini’ belirtmişti.

Önceki İçerikLaiklik ve Seküliyerlik neyimiz olur? (I)
Sonraki İçerikAvrupa Konseyi Bakanlar Komitesi toplanıyor: Kavala yüzünden Türkiye’nin oy hakkı askıya alınabilir