Ana SayfaHaberlerCHP’de İzmir sancısı büyüyor. Tunç Soyer: “Maksat, muhalefeti bölmek ve kavga olduğu...

CHP’de İzmir sancısı büyüyor. Tunç Soyer: “Maksat, muhalefeti bölmek ve kavga olduğu izlenimi yaratmak”

CHP’de İzmir Büyükşehir adayı ve İzmir’deki ilçe adaylarının kimler olacağıyla ilgili tartışmalar devam ediyor. CHP MYK’sı ve PM’si, İzmir adayları için özel birer toplantı yapacak. Tunç Soyer, tartışmalar hakkında açıklama yaptı: “İzmir üzerinden yürütülen polemiklerin asıl maksadı; Türkiye’de güçlü muhalefeti bölmek, zayıflatmak ve kişiler arasında bir kavga olduğu izlenimi yaratmaktır.”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP’nin 31 Mart yerel seçimlerinde İzmir’deki büyükşehir ile ilçe adaylarının belirlenmesinde yaşanan tartışmalarla ilgili açıklama yaptı.

Soyer, Twitter hesabından şunları yazdı:

“Son günlerde İzmir üzerinden yürütülen polemiklerin asıl maksadı; Türkiye’de güçlü muhalefeti bölmek, zayıflatmak ve kişiler arasında bir kavga olduğu izlenimi yaratmaktır.

Bizlere umudunu bağlamış milyonlarca vatandaşımızın inancının, sığ siyasetin kişiler üzerinden yürüttüğü oyunlara kurban edilmesini asla kabul etmiyorum. Bizim siyasetteki asıl meselemiz demokrasi karşıtı saray rejimini yenmektir.

Bunun için Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin ülke genelindeki sayısını korumak ve daha da artırmak temel görevimizdir. Sarayın 20 yılı aşkın süredir elinde tuttuğu gücü dengeleyecek tek güç yerel seçimlerdeki başarımızın devamı olacaktır. Bu nedenle tabanda mümkün olan en güçlü iş birliklerini yaratmak ve tabanın sesine kulak vermek mecburiyetindeyiz.

Sığ siyasetin tuzağına düşmeyen, yerel yönetimlerdeki kazanımlarımıza sahip çıkan, kişiler değil ilkeler ve değerler üzerinden şekillenen tüm aklıselim adımların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanındayım.

Toplumsal muhalefeti büyütmek için mücadeleye devam edeceğim. Birlikte kazanacağız.”

Eren Erdem: “Tunç Soyer, eşi benzeri görülmemiş bir biçimde harcanmak üzeredir”

CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem, dün (27 Ocak) akşam yaptığı paylaşımlarda Soyer için “eşi benzeri görülmemiş bir biçimde harcanmak üzeredir” ifadelerine yer vermiş ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’la ilgili iddialarda bulunmuştu.

Erdem’in açıklaması şöyle:

“Ama maalesef, tüm diplomatik iletişim başarısız olduğu için; kamuoyunu bilgilendirme zarureti doğmuştur.

Bu gece, CHP İzmir Belediye Başkan adayı belirlenmektedir.

Ve Tunç Soyer, eşi benzeri görülmemiş bir biçimde harcanmak üzeredir!

Sayın Ekrem İmamoğlu ve Veli Ağbaba’nın, aynı zamanda kimilerine göre ‘iş insanı’ bize göre ‘5’li çete’ olan Mehmet Cengiz’in adayı olan Cemil Tugay (Karşıyaka Mehmet Cengiz temsilcisi) şu dakikalarda ‘kesin olarak’ adaylaşmak üzeredir.

Bu kişi, 5’li çetenin karşısında duran Tunç Soyer gibileri karşısında nasıl aday olmaktadır?

Kimler kimlerle ne işler tutmuştur!

Bunlar günü geldiğinde anlatılır.

Ama, bu gece uzun olacak.

Şu an, İzmir’i %100 kazanacak bir isim olan Tunç Soyer, şu dakikalarda; Mehmet Cengiz’in adamına değiştirilmektedir. Sebebi; Kılıçdaroğlu’nu kurultayda desteklemiş olmasıdır.

İzmir’i ya CHP alacak, ya Mehmet Cengiz alacak! Ne dediğimi, ne kadar haklı olduğumu göreceksiniz….”

- Advertisment -