İBB Meclis Üyesi Kıdık duyurdu: İş makineleri dizildi, Atatürk Havalimanı’nı yıkıyorlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İYİ Parti Meclis Üyesi Ali Kıdık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Atatürk Havalimanı'nın yıkılmaya başlandığını belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kapatılan Atatürk Havalimanı ile ilgili, “Heba olmasına izin vermeyeceğiz. 2023’ten sonra açacağız” demişti. İmamoğlu’nun yaptığı bu açıklamaya Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Atatürk Havalimanı hikayesi kapandı gitti. Zaten oranın kuzey ve güney pistinin millet bahçesi olarak yapılması için işe başlanıyor” şeklinde yanıt vermişti.

‘SİZ MİLLİ DEĞİL, MİLLİ DEĞERLERİN DÜŞMANISINIZ!’

Atatürk Havalimanı’ndaki son durumu İBB İYİ Parti Meclis Üyesi Ali Kıdık paylaştı.

İBB İyi Parti Meclis Üyesi Ali Kıdık, Atatürk Havalimanı’nın yıkılmaya başlandığını duyurduğu sosyal medya paylaşımında, bu duruma tepki göstererek şunları söyledi:

“Niyet belli, zihniyet belli. Dün Katar Emiri Ankara’ya geldi, bugün Rize Havalimanı açılışı var ve bugün aynı zamanda Atatürk Havalimanı’nın yıkılmaya başlandığı gün olacak. Siz milli değil, milli değerlerin düşmanısınız. Artık yoruma gerek yok, niyetinizi alenen belli ettiniz!”

‘RİZE HAVALİMANINI AÇIP ATATÜRK’Ü YIKMAK İSTİYORLAR’

Atatürk Havalimanı’ndan kendi çektiği videoyu da paylaşımına ekleyen Kıdık şunları söyledi:

“Arkamda sıra sıra iş makineleri dizilmiş. Anlaşılan, oldu bittiyle yapılan ihale sonrası yıkımına başlanacak. Bugün aynı zamanda Rize Havalimanı açılıyor. Yani, Rize Havalimanı’nı açtıkları günü Atatürk Havalimanı’nı da yıktıkları gün olarak kayıtlara geçmek istiyorlar.”