Ana SayfaHaberlerGündemRÖPORTAJ | CHP Genel Başkan Yardımcısı: "Partide farklı fikirler ifade edenler trolleşti,...

RÖPORTAJ | CHP Genel Başkan Yardımcısı: “Partide farklı fikirler ifade edenler trolleşti, Parti içi muhalefet değil, parti içi kötülük var”

CHP için tartışmalara CHP Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut’tan tepki geldi: “Partide farklı fikirler ifade edenler trolleşti. Parti içi muhalefet değil, parti içi kötülük var." Bulut, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in CHP’den ayrı seçime girme kararlarını “fevri” aldığını söyledi: “Bulundukları konumları CHP’den kazandılar. Finalleri kötü olacak. Yazık.”

CHP Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gül Çiftçi ile Ticaret Bakanlığı’ndan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir’le birlikte CHP’nin seçim kampanyası ve hazırlıklarına dönük gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Seçime 25 gün kala CHP’nin üçe bölündüğü, bu bölünmenin seçim sonrasında kendini açıkça göstereceğine dönük iddialarla ilgili bir soruya “Böyle bir şey yok” yanıtı veren Burhanettin Bulut, partiden çıkan muhalif seslerin bir an önce seçim kampanyasına odaklanmasını bekledikleri mesajı verirken, bu sesleri sert eleştirdi:

“Yaptıklarının yanlış olduğunu 1 Nisan’da görecekler”

“CHP çok dinamik, çok sesli, çok kültürlü bir parti. Ancak bugün partide farklı fikirler ifade edenler trolleşmiş durumda. Bazı arkadaşlarımızın yaptığı; parti içi muhalefet değil, parti içi kötülüktür. Bağımsız aday olma ya da başka partiden aday olma kararı alan arkadaşlar da fevri bir şekilde bu kararı verdiler. Onların durumu bize Türkiye’de siyasetin ne kadar zor bir süreçten geçtiğini gösteriyor. Siyasetin ne kadar sığ olduğunu bu arkadaşlarımızın durumundan görebiliriz. Yaptıklarının yanlış olduğunu 1 Nisan’da görecekler. Umarım partiye hasar vermezler. Toplum onlara itibar etmiyor. Belediye başkanlıklarının son dönemindeler ama bulundukları koltuklar, konumlar üzerinden partiyi eleştiriyorlar. Finalleri kötü olacak. Yazık.”

Lütfü Savaş’lı reklam videosu yok

Burhanettin Bulut’un verdiği bilgiye göre CHP’nin “İşimiz gücümüz Türkiye” videosu CHP tarihinin en yüksek izlenme oranına ulaştı ve 7 milyon 900 bin kez izlendi. Önümüzdeki süreçte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel yeni seçim kampanyası videosunun yanı sıra barınma ve güvenlik başta olmak üzere sandık güvenliğini de işleyen Türkiye’nin temel sorunlarını daha somut işleyen kampanya videoları da tüm mecralarda gösterime girecek.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın yeniden adaylaşması sürecinde büyük sıkıntı yaşayan CHP, “İşimiz gücümüz Türkiye” videosunda Lütfü Savaş’ın neden yer almadığını “Savaş, müzikli bir videoda yer almak istemedi” diye açıklamıştı.

Savaş, yeni kampanya videolarında da yer almayacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gül Çiftçi “Acıya hassasiyet gösteriyoruz. Lütfü Savaş da hayatın yeniden kurulacağı deprem bölgesinde müzikli bir reklam videosunda olmak istemediğini de ayrıca bize söyledi” dedi.

Gül Çiftçi; seçim güvenliğine dönük bilgi verirken, “Umarım herhangi bir sıkıntıya mahal vermeden, huzurlu bir seçim olur. Geçmişten kaynaklı endişelerimiz var” derken, CHP’nin seçim güvenliğine dönük her türlü önlemi aldığını dile getirdi.

CHP’nin 6 ilde sandık görevlisi yok

Gül Çiftçi, “Hazırladığımız veriler kapsamında 400’ün üzerinde seçmen kütüğüne itiraz ettik. Yapılan itirazlar sonucunda 7 bin 380 seçmenin adresi eski adresine döndü. Seçmen hareketliliğini ciddi bir izlemeye aldık” dedi. Çiftçi, 6 ilde CHP’nin sandık görevlisi olmayacağını belirtirken, bunun nedeninin 2019 seçiminde CHP’nin İyi Parti ittifakıyla seçime girip, kendi adayını çıkartmamasından kaynaklandığını, mevzuatın bu sebepten ötürü CHP’ye bu seçimde belli seçim çevrelerinde sandık görevlisi çıkarma yetkisi vermediğini dile getirdi.

Çiftçi bu illeri Aksaray, Bitlis, Gümüşhane, Çankırı, Yozgat, Bayburt olarak sıraladı.

Çiftçi; 31 Mart gecesi seçim sonuçlarına ilişkin verileri ANKA Haber Ajansı ile paylaşıp paylaşmama konusunda henüz net bir karar vermediklerini, konunun CHP MYK’sında tartışılacağını söyledi.

- Advertisment -