Ana SayfaÖZEL HABERÖZEL HABER | Balıkesir’deki diğer aday Ahmet Akın: Lokantada gece...

ÖZEL HABER | Balıkesir’deki diğer aday Ahmet Akın: Lokantada gece garsonu, üç haftadır işe gitmiyor, telefonlarını açmıyor, siyasetle ilgisiz

Balıkesir’de, CHP’nin Balıkesir adayı Ahmet Akın’la aynı ad ve soyada sahip bir bağımsız aday çıktı. Serbestiyet, Balıkesir’de tanınmayan ve henüz seçimle ilgili hiçbir çalışması olmayan bağımsız Ahmet Akın’ın izini sürdü. Ahmet Akın, Balıkesir’in bilindik esnaf lokantası Kanaat Lokantası’nda gece garsonu olarak çalışıyor. Ancak üç haftadır işe gitmeyi bıraktı. CHP’li Ahmet Akın’ın gündeme getirmesinin ardından telefonlarını açmamaya başlayan bağımsız aday Ahmet Akın, siyasete ilgisiz biri olarak biliniyordu.

CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Balıkesir’de seçmenin kafasını karıştırmak için kendisiyle aynı ad ve aynı soyadına sahip bir kişinin bağımsız belediye başkan adayı yapıldığını duyurdu.

Ahmet Akın, kendisiyle aynı ad ve soyada sahip bağımsız adayın AK Parti tarafından “adaylaştırıldığını” iddia ederek şunları söyledi:

“Korkudan, şeytanın bile aklına gelmeyecek bir yönteme başvurdular. Ahmet Akın isminde bağımsız bir aday çıkardılar. Balıkesir’i beş yıldır yöneten iktidar temsilcileri tarafından kurulan bu kirli tezgâh nedeniyle Balıkesir Büyükşehir Belediye seçimlerinde iki tane Ahmet Akın var. Biri CHP’nin logosunun altında ben olacağım. Diğeri de bağımsız bir Ahmet Akın. Bu tezgâhı kurgulayanlar, ‘Ahmet Akın kazanıyor, geliyor. Entrikayla yalanla onun seçimi almasını engellemeye çalışalım’ diye düşünüyorlar.”

Büyükşehir Belediye Başkan adayı seçim çalışmasına başlamadı

31 Mart günü pusulada yer alacak olan bağımsız Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın ise kamuoyunda görünmüyor. Henüz bir mitingine, seçim çalışmasına rastlanmayan bağımsız aday Ahmet Akın’ın herhangi bir sosyal medya mecrasında bir hesabı da bulunamıyor.

Kanaat Lokantası’nda gece garsonu

Serbestiyet, Balıkesir yerelinde de tanınmayan Ahmet Akın’ın izini sürdü. Serbestiyet’in ulaştığı bilgilere göre; bağımsız aday Ahmet Akın, Balıkesir’in bilindik bir esnaf lokantası olan Kanaat Lokantası’nın gece servisinde garson olarak çalışıyordu.

Ulaştığımız Kanaat Lokantası çalışanları, Ahmet Akın’ın yaklaşık üç haftadır işe gelmediğini söyledi. Kendilerinin de durumdan yeni haberdar olduklarını belirten lokanta çalışanları, Ahmet Akın’ın politikayla ilgili konuşmayan biri olduğunu söyledi.

- Advertisment -