Ana SayfaÖZEL HABERÖZEL HABER | Gül, iki hafta önce İstanbul’da Erdoğan’la görüştü; normalleşme ve...

ÖZEL HABER | Gül, iki hafta önce İstanbul’da Erdoğan’la görüştü; normalleşme ve reformlara destek verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki hafta önce 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le İstanbul’da görüştü. Gül’ün görüşmede seçim sonrası siyasette normalleşme ve yeni reform arayışları konusunda Erdoğan’a destek verdiği öğrenildi.

AK Parti’nin 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde aldığı yenilginin ardından partisinin halkla arasındaki duvarları kaldırması gerektiğini savunan, siyasette yumuşamaya ihtiyaç duyduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Kızılcahamam’daki 31.Değerlendirme ve İstişare kampından önce 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le İstanbul’da görüştü.

İki hafta önce yapılan görüşmede Erdoğan, Gül’e AK Parti’nin yeni dönemdeki politikalarını anlattı, Gül de normalleşme siyaseti ve reform adımları konusunda Erdoğan’a destek verdi. 

Siyasetin normali ve yeni reformlar 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart yerel seçimininin ardından CHP’nin yeni genel başkanı Özgür Özel’le AK Parti’de biraraya gelmiş, bu görüşmenin ardından siyasette “yumuşama-normalleşme” tartışmaları büyümüştü. 

Erdoğan ve Özel, Kurban Bayramı’ndan önce CHP Genel Merkezi’nde yeniden biraraya gelecekler.

AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala da geçen hafta Anadolu Ajansı’na verdiği röportajda “Cumhurbaşkanımız geçmişte, ‘Kopenhag kriterlerini gerekirse Ankara kriterleri yapar, yine yolumuza devam ederiz’ demişti. AK Parti, Ankara kriterlerini baz alarak ikinci bir reform dalgasına hazırlanıyor. Önümüzdeki yılları altın yıllar olarak görüyoruz. Bu yılları dolu dolu geçirip mesafe katedeceğiz. Ekonomide öngörülebilirliği, adalete güveni artıracak reformları gündemimize aldık. Önümüzdeki bir yıl içinde hızlı bir reform süreci göreceksiniz” demişti.

- Advertisment -