Erzurumlu gençlerle kitap yolculuğu

Savaşların gürültüsüyle bütün iyilikleri bastırmaya çalışan zalimlerin dünyasında tertemiz kalpli öğrenciler ve öğretmenlerle buluşmak yazarlar için de ümit etmek ve yazmayı sürdürmek için büyük ilham kaynağı.

12.04.2017 10:33
Yıldız-Ramazanoğlu

yildizra@gmail.com

 

Erzurum’da sessiz sedasız güzel şeyler oluyor. Erzurum Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz’ın himayesinde şehrin değerli entelektüellerinden yazar Şahin Torun bir hayalini gerçekleştiriyor. Erzurumlu gençleri yazarlarla, kitaplarla buluşturmak ve karşılıklı sohbet etmelerini sağlamak. Amaçlarını şöyle açıklamış: Geleneği bilen ve geleceğe güvenle bakan “saf merak” sahibi bir neslin inşası için gençleri milletimizin ürettiği bütün birikimi ve dışımızda yaşananı gösterecek kitaplarla buluşturmak.

 

                                                      *  *  *

 

Şair Ali Ural’la birlikte katıldığımız altı farklı lisedeki programlarda öğrencilerin ilgisi, sordukları sorulara da yansıyan kitaba olan merakları bizleri çok etkiledi. Yazar olmak için yetenek gerekli mi, yetenek ve işçilik arasındaki denge nasıl kurulur, yazmaya nasıl başladınız ve ne zaman ben yazar oldum dediniz, okur sadece sizin kastettiğinizi mi anlamak zorunda, farklı anlamalara açık mısınız, ilk kitabınızı yazdıktan sonra hayatınızda ne değişti, edebi metinleri önceden baştan sona planlıyor musunuz yoksa doğaçlama mı gelişiyor, çok satan kitap daha mı değerli, ilk kitabınız yayımlandıktan sonra hayatınızda ne değişti, hissetmediğiniz şeyleri de yazar mısınız, kapak önemli midir ve arka kapaklar ne işe yarar gibi yazarı didikleyen zor sorular. 

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Yazarın Tüm Yazıları

Bu yazıya ilk siz yorum yapın.

Yorumlar(0)

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.