Ana SayfaDış HaberViyana’da lüks mekanlardan aldığı sarhoş müşterilerinin saatlerini çalan Türk taksici yakalandı: 600...

Viyana’da lüks mekanlardan aldığı sarhoş müşterilerinin saatlerini çalan Türk taksici yakalandı: 600 bin Euroluk, 39 saat çalmış

Bu hafta, Viyana, bir Türk taksici hikayesiyle çalkalanıyor. Lüks saat çalmaya düşkün, 2022 yılından bu yana müşterilerinin kol saatlerini çalan 33 yaşındaki Türk taksici… Taksicinin, toplam 600.000 Euro değerinde 39 adet lüks saat çaldığı öne sürülüyor. Bu da saat başına yaklaşık 15.000 Euro civarında bir rakam anlamına geliyor. Geçen hafta Pazartesi gecesi suçüstü yakalanan taksici, bu hafta da Avusturya medyasının gündem maddeleri arasında.

Taksicinin bu kadar zengin müşteriyi nereden bulduğu ise ayrı bir inceleme konusu. Lüks gece mekanlarından iyi giyimli ama sarhoş (ve ağırlıklı olarak erkek) müşterileri almayı tercih ettiği, bu mekanların çıkışında, çağırdığı taksiyi bekleyen kişileri sanki çağırılan kendisiymiş gibi yaparak kandırdığı söyleniyor. Taksici bu şekilde özellikle de Uber müşterilerini kandırmış.

Taksicinin hem sarhoşluktan sızan zengin müşterilerin durumundan avantaj sağladığı hem de müşterilerine sunduğu içeceklere “nakavt damlası” adı verilen bayıltıcı damladan kattığı iddia ediliyor. Avusturya polisi, yaklaşık 1.5 yıl boyunca, bu olayların izini sürmüş. Taksicinin tutuklanması sırasında, bir polis memuru da yaralanmış. Olayın çözümlenmesinde, Uber’in de katkısı olmuş.

Türk vatandaşı olan taksicinin, 10 yıla kadar hapis yatma ihtimalinden söz ediliyor.

- Advertisment -