ANALİZ: Temmuz sonunda ilk 10’da ABD hariç Batı ülkesi kalmayacak

Bir ay geçmeden (yani 1 Ağustos’a kadar) “ilk on”da; iki ay geçmeden (yani 1 Eylül’e kadar) “ilk yirmi”de ABD dışında Batı ülkesi kalmazsa şaşırmayın.

Dünyada son durum: Koronavirüs’te 200 bin vaka sınırı da aşıldı

2 Temmuz 2020 Perşembe sabahı, Greenwich saatiyle 07:00, Türkiye saatiyle 10:00’da:

Ali Nesin: “Hep suçluyu düşündüm, hep ona üzüldüm”

“Ey yüreğimin onmaz acıları / Ey beynimin dinmez sancıları / Suç ne bende ne de sende / Suç seni karanlıklara gömenlerde / Ne de olsa yurttaşımsın / Kapalı olsa da bütün vicdan kapıları yüzüne / Bilmelisin bir yerin var canevimde” (Aziz Nesin’in ‘Sıvas Acısı’ adlı şiirinden)

Otel oteli

Komodinin üstündeki sararmış, kalın camlı sürahinin ağzına içe dönük kapanan Paşabahçe Palaks… Karyolanın başucunda takvimden çerçevelenmiş eski bir manzara, yanındaki çividen sallanan havlu… Titrek iki iskemle, bir de masa.

“Dark’ın son sezonunu bitirmeden Netflix’i kapatırsan vallahi gücenirim Sayın Erdoğan”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Sosyal medyanın kontrol edilmesini istiyoruz" açıklamasının ardından #SosyalMedyamaDOKUNMA kampanyası başlatıldı. Karamollaoğlu, Akşener, Babacan ve İnce de kampanyaya destek verdi.

Rekabet Kurumu’ndan Alman otomobil devlerine soruşturma!

Karar, Volkswagen'in Türkiye'de fabrika kurmama kararı almasının ardından açıklandı. Beşli Grup olarak adlandırılan ve Almanya’da yerleşik, Audi, Porsche, Volkswagen,...

Erdoğan’dan sosyal medya açıklaması: ‘Tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti genişletilmiş il başkanları toplantısında Youtube, Twitter, Netflix gibi internet platformlarının erişimine ilişkin kapsamlı değişikliklerin yapılacağını açıkladı.

Şehir Üniversitesi öğrencileri: ‘Eylemlerde yalnız, medyada görünmezdik’

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kaldırıldı. 19 Aralık 2019’da üniversitenin yönetimi Marmara Üniversitesi’ne devredilmiş, Ocak ayının ilk günlerinde ise kurucu Bilim ve Sanat Vakfı’na...

Koronavirüs: Dünyada son durum

1 Temmuz 2020 Çarşamba sabahı, Greenwich saatiyle 09:00, Türkiye saatiyle 12:00’de:

Esra Albayrak’a hakarete tepkiler

Berat Albayrak’ın eşi Esra Albayrak’a hakaret edilmesine siyasiler ve HDP eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş tepki gösterdi.