Ana SayfaSeçim 2023Ahmet Davutoğlu 14 Mayıs akşamı tek kelimelik bir tweet atacağını açıkladı: “Elhamdülillah”

Ahmet Davutoğlu 14 Mayıs akşamı tek kelimelik bir tweet atacağını açıkladı: “Elhamdülillah”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, memleketi Konya'da basın mensuplarıyla buluştu. Davutoğlu, Erdoğan’ın “Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kapatacaklar” sözlerine tepki gösterdi: “Bayram günü yalan söylenir mi? Hangi Millet İttifakı liderinin ağzından böyle bir söz çıktı? Hangi metnimizde böyle bir şey var?”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Konya’da basın mensuplarıyla buluşmasında ağırlıklı olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi.

“Erdoğan camide siyaset yaptı”

Türkiye’de bazı siyasetçilerin toplumu kutuplaştırmaya, bazısının da birleştirmeye çalıştığını söyleyen Davutoğlu şöyle devam etti:

“14 Mayıs’ta Türkiye bir yol ayrımında. Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken ülkemizin nasıl bir düzen ve siyasetle 2. yüzyıla gireceğine karar vereceğiz. Bir tarafta toplumu kutuplaştıranlar, bölenler, diğer tarafta ise milleti birleştirmeye çalışanlar… Bakınız mübarek Ramazan Bayramı’nda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Beyle birlikte Nur Dağı’nda depremzedelerimizle birlikteydik. Acılarımızı paylaşmak için birlikteydik ve hiçbir siyasi mesaj vermedim. Ama biz bu kadar hassas davranırken aynı gün sayın Kılıçdaroğlu’nun okuduğu Fatiha’yı engellemeye kalktılar, kabir ziyaretini engellemeye çalıştılar.

“Ama daha acısı ne biliyor musunuz? Bir bayram günü Sayın Cumhurbaşkanı Sultan Ahmet Camisi’nin avlusunda siyaset yaptı ve döndü dedi ki; ‘bunlar iktidara gelirse Diyanet İşleri Başkanlığı kapatılacak.’ Cumhurbaşkanlığı makamı milleti birleştirme makamı. Bayram günü yalan söylenir mi? Hangi Millet İttifakı liderinin ağzından böyle bir söz çıktı? Hangi metnimizde böyle bir şey var? Şimdi size gelip ‘eğer bunlar gelirse kazanımlarımızı kaybederiz, Diyanet’i kapatırlar, başörtüsünü yasaklarlar’ diyecekler. Değerli Konyalılar, siz bizi bilirsiniz. Biz en zor şartlarda siyaset yaptık. Bunu bütün Konyalı hemşehrilerimin duymasını isterim; din ve vicdan özgürlüğünde hiçbir kısıtlama gelmeyecek ve getirilemeyecek. Başı dik bir şekilde her yerde milli ve manevi değerleri savunacağız.”

DSP lideri Önder Aksakal’ın “İnşallah 14 Mayıs’ta vatanımızı küffara teslim etmeyeceğiz” sözlerine de tepki gösteren Davutoğlu, “İşte aramızdaki fark bu. Buradan sesleniyorum; 85 milyonun arasında hiçbir küffar yoktur. Hiç kimseyi imansızlıkla, dinsizlikle itham edemezsiniz” diye konuştu.

“14 Mayıs’ta tek bir tweet atacağım”

Davutoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “1 Kasım seçim sonuçları açıklandığında ‘Elhamdülillah’ diyerek tek bir tweet attım. 14 Mayıs akşamı da aynı tweet’i atacağım.”

- Advertisment -