Ana SayfaGÜNÜN YAZILARIDünya vicdanı bunu nasıl kaldıracak?

Dünya vicdanı bunu nasıl kaldıracak?

Netanyahu Hükümetinin derdi Hamas’ı yok etmek değil. Rehineler ikinci planda. Dert Filistinlileri sürüp o toprakların üzerine oturmak. Adalet Divanı ise karar için elini çabuk tutmalı. Hukuki inceliklerin zamanı değil. İsrail’in yaptıklarını görmezden gelirseniz bundan böyle bütün saldırılara yol açarsınız. Rusya’yı nasıl kınarsanız bundan sonra!

Dünyanın gözü önünde bir halk imha ediliyor. Ses çıkmıyor. Özellikle bölge ülkeleri hiç bir şey yokmuş   gibi işlerine ve ticarete devam ediyor.

BM Genel  Sekreteri ve BM çalışanları tek vicdan sahipleri mi!

Siyasilerin pek vicdanı olmaz. Ama halklar ayakta. Avrupa Birliği üyelerinden bir kısmı Filistin devletini tanıyalım diyor.

Nazi Almanya’nın Musevileri yakmasına nasıl seyirci kalındı ise şimdi de öyle.

Netanyahu Hükümetinin derdi Hamas’ı yok etmek değil. Rehineler ikinci planda. Dert Filistinlileri sürüp o toprakların üzerine oturmak.

Adalet Divanı ise elini karar için elini çabuk tutmalı .Hukuki inceliklerin zamanı değil.

İsrail’in yaptıklarını görmezden gelirseniz bundan böyle bütün saldırılara yol açarsınız. Rusya’yı nasıl kınarsanız bundan sonra !

Biden’in derdi seçim. Ölen insanlar değil.

İnsan haklarına önem veren Avrupa Birliği beyanlarla değil fiilen harekete geçmeli. İsrail ile ortaklık anlaşmasını hiç olmazsa askıya almalı.

İnsanın elindeki en önemli moral unsur vicdandır. Dünyanın artık siyasal saiklerle değil vicdanları dinleyerek hareket etmeli.

Vicdan vicdan vicdan.

- Advertisment -