Ana SayfaHaberlerKonya Şehir Hastanesi'nde silahlı saldırıya uğrayan doktor ve saldırgan yaşamını yitirdi

Konya Şehir Hastanesi’nde silahlı saldırıya uğrayan doktor ve saldırgan yaşamını yitirdi

Konya'da Şehir Hastanesi'nde bir kişi, Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'yı tabancayla başına ateş ederek yaraladı. Saldırgan, ardından aynı tabancayla kafasına ateş edip intihar girişiminde bulundu. Saldırıya uğrayan doktor ve saldırgan yaşamını yitirdi. TTB iki günlük grev çağrısı yaparken, siyasetçiler cinayete yaptıkları paylaşımlar ile tepki gösterdi.

Konya’da görev yaptığı hastanede saldırıya uğrayan doktor ve saldırgan hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Konya Şehir Hastanesi’nde bir poliklinikte tedavi gören hasta M.A. ile doktor Ekrem Karakaya arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı.

Doktoru silahla vuran M.A, aynı silahla intihar girişiminde bulundu. Durumu ağır olan Karakaya ile M.A. ameliyata alındı.

Ağır yaralanan doktor ve saldırgan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Saldırganın Yunak İlçe Devlet Hastanesi’nde güvenlik görevlisi olarak çalıştığı öğrenildi.

Konya Valisi Vahdettin Özkan ile İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, hastaneye giderek, yetkililerden bilgi aldı.

Vali Özkan, konuyu takip ettiklerini belirterek, “Saldırıya uğrayan doktor ve saldırgan yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı” dedi.

Koca: Canilik konusunda araştırmalar sürüyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, saldırıyla ilgili olarak Twitter hesabından bir mesaj paylaştı ve “caniliğin araştırıldığını” söyledi.

TTB’den grev kararı

Doktor Karakaya’nın görev başında silahlı saldırıda hayatını kaybetmesinin ardından Türk Tabipleri Birliği (TTB) 7-8 Temmuz tarihlerinde grev kararı aldı.

TTB’den yapılan açıklamada, “Tüm üyelerimizle, tüm sağlık emek ve meslek örgütleriyle yarın sağlık kurumlarının ve sağlık müdürlüklerinin önünde olacağımızı tepkilerimizi haykıracağımızı ifade ediyoruz” denildi.

RTÜK yayın yasağı getirdi

Öte yandan, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Konya Şehir Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya’nın öldürülmesine ilişkin haberlere yayın yasağı getirildiğini duyurdu.

Siyasi parti liderleri de Twitter hesaplarından yaptıkları paylaşım ile cinayeti kınadı.

- Advertisment -