Erdoğan’ın 2011’de İstanbul Sözleşmesi için attığı tweet : Kadına şiddet artık insan hakları ihlali

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 12 Haziran 2011 genel seçimleri kampanyasında İstanbul Sözleşmesi’ne destek verdiği tweeti ortaya çıktı.Sosyal medyada ilgi gören...

İstanbul Sözleşmesi’ne muhafazakâr kadınlardan bir destek daha

Aralarında Hazar Derneği Başkanı Ayla Kerimoğlu, gazeteci Ayşe Böhürler ve Prof. Dr. Emel Topçu’nun olduğu Aile ve Sosyal Araştırmalar Platformu:“İstanbul Sözleşmesi her metin gibi mükemmel değildir. Ancak daha iyisi olana kadar bu sözleşmeye sahip çıkılması gerekir. Bugüne kadar öldürülmüş binlerce kadına bir vefa, şiddet gören kadınlara uluslararası hukuk açısından bir teminattır.“

Tel Aviv belediye binası ‘düşman Lübnan bayrağı’na büründü

Patlamayla sarsılan Lübnan’a destek için başkanı olduğu belediyenin binasını “düşman ülkenin bayrağı”na saran Ron Huldai Altı Gün Savaşı’nın savaş pilotlarından biri... Dünyadan takdir toplayan bu jest, Huldai’nin ilk “cesur” hareketi değil.

Eski Merkez Bankası baş ekonomisti: ‘Planlı bir politika yok’

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın 10 yılı baş ekonomistliğini yaptıktan sonra geçen yıl görevden alınan Doç. Dr Hakan Kara, ekonomideki son gelişmelerle ilgili görüşlerini Twitter hesabında anlattı.

Twitter’da yeni dönem: Çin ve Rus haber hesapları ‘devlet-bağlantılı medya’ olarak etiketlendi

Dün Twitter’a giren kullanıcıların çoğu, takip ettikleri haber hesaplarının bazılarında bir değişiklik fark etti. Rusya ve Çin devletine ait medya kuruluşlarının Twitter adreslerine “State-affiliated media” yani “devlet-bağlantılı medya” ibaresi eklendi.

Kongolu muhalif liderin Ankara’da olduğu açıklandı… Destekçileri ‘kanıt’ istiyor

Türkiye’nin Kongo Büyükelçiliği, Kongolu tutuklu siyasetçi Jean-Michel Mokoko’nun 30 Temmuz günü özel bir şirketten kiralanan ambulans uçağıyla Türkiye’ye getirildiğini ve Ankara’da bir hastanede olduğunu belirtti, muhalif politikacının taraftarları ise kanıt istedi.

Lübnanlılardan Macron’a: ‘İpleri eline al, bizi rejimden kurtar!’

Fransa Devlet Başkanı Emmanuel Macron bugün (6 Ağustos) öğle saatlerinde Lübnan’a gitti ve patlama sonrası Beyrut'u ziyaret eden ilk yabancı lider oldu. Lübnanlılar, Macron’dan, öfkeyle söz ettikleri rejimden kendilerini kurtarmasını istedi.

Suudi Veliaht Prens Selman, Kanada’ya suikast timi göndermekle suçlanıyor

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, eksi bir Suudi istihbarat yetkilisinin öldürülmesi için Kanada'ya bir suikast timi göndermekle suçlanıyor.

Demokrasi aklına bile gelmiyor… Ama tam bağımsızlıkçı!!!

İçeride, ekonomi, sosyal sorunlar, iç gerilim yükselince bir dış mesele patlatmak, geleneksel bir siyaset oyunu. Zayıf demokrasilere sahip olan ülkelerin iktidarları, rakiplerini dış mihraklarla irtibatlı göstermek konusunda epeyce tecrübelidir. Muhalefet kolayca emperyalizmin oyuncağı ilan edilebilir, özel olarak dışarıdan hazırlanıp yönlendirilen bir güç gibi gösterilebilir.

TBMM Başkanı’ndan İstanbul Sözleşmesi’ne destek

İstanbul Sözleşmesi tartışmalarına Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop da katıldı: “Sözleşmeden çıkmayı zorunlu kılan bir durum olduğu kanaatinde değilim”.